Bakım Anlaşmaları

Kurumsal Bakım Anlaşmaları

İşletmeler için, bilgisayarlarda kaynaklanan en ufak bir sorun hem personelin vakit kaybetmesine hem de ticari zararlara sebebiyet vermektedir, Özellikle cihazlarınızı yerinden oynatmak zorunda kalmadan oldukları yerde gerekli müdahalelerin yapılması sağlandığı için bu konuda ekstra bir duruma gerek kalmamaktadır.

Yapılacak anlaşma ile teknik sorunlar karşısında farklı bir arayış içerisine girmeden alanında uzman olan kişiler tarafından vereceğimiz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Yapılan anlaşmaların içerikleri bu konuda belirleyici olduğu için belirlenen şartlara göre hareket edilmektedir.

Kurumsal Bakım Anlaşması Neleri Kapsar?

Şirketlerde çok sayıda bilgisayar, yazıcı, tarayıcı ve diğer cihaz seçenekleri bulunduğu için bunların bakımlarının ve kontrollerinin zamanında yapılması gerekir. Devamlı olarak servisler ile uğraşmak istemeyenlerin tercih ettiği bu anlaşmanın kapsadığı hizmetler şunlardır;

 • Şirket içerisinde bulunan her bilgisayar için aylık bakım,
 • Virüs taraması yapmak ya da Virüs tarama programlarının etkili şekilde çalışmasını sağlamak
 • Periyodik otomatik yedekleme sistemi, (Alt Yapı Uygunsa)
 • Teknik destek işlemlerini yapmak,
 • Server teknik destek hizmeti,
 • IP üzerinden verilecek olan DNS hizmeti,
 • Yüksek kapasiteye sahip hosting ya da e-posta kurulumunun yapılması,
 • Ağ kurulumunu yapmak ve kontrol etmek,
 • Sınırsız telefon ile destek vermek,
 • Şirket içerisinde bulunan bilgisayar, laptop, notebook, yazıcı, scanner, monitör ve daha fazlası için ücretsiz onarım işlemi yapmaktır. Değişen parça ücretleri ekstra olarak faturalandırılmaktadır.

Kurumsal Bakım Anlaşması Kimler İçin Geçerlidir?

Kurumsal olan firmalar veya en az 3 adet elektronik cihaz ve server ile çalışan yerler için geçerli olan kurumsal bakım anlaşması şirketlerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir kapsama sahiptir. İlk aşamadan son aşamaya kadar ihtiyacınız olan her türlü destek sağlanmaktadır.

Cihazlarda oluşan sorunlar karşısında zaman kaybetmek istemeyen ve sorunlar ile uğraşmaktan yorulan her şirket bu şekilde yapacağı anlaşma ile daha rahat ve kaliteli sonuçlar elde edebilir. Yapılan anlaşma sonrasında cihazlardaki sorunlarda en kısa süre içinde alacağınız dönüşler ile sorunun kısa sürede çözüme ulaşması ile yeniden kullanımını sağlayabiliriz.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Faydaları

Şirket içinde her cihazın farklı kişiler tarafından kullanılması çoğu zaman arıza ve problemlere neden olur. Cihazlarda oluşan arıza durumlarında müdahale gerektiğinde bu konuda uzman olan kişiler ile çalışmak sizlere fayda sağlayacaktır. Bu nedenle yapacağınız bakım anlaşması kapsamında yer alan her türlü hizmeti daha hızlı şekilde alabilirsiniz. Sizlere sağladığı faydalar şu şekilde açıklanabilir;

 • Daha hızlı sonuç almak,
 • Yedekleme düzenli olarak yapıldığında veri kayıpları yaşanmaz.
 • İşin aksaması durumu söz konusu olmaz.
 • Gelişen sistemlerden ve teknolojik gelişmelerde anında haberdar olarak uygulama yapılmasını sağlayabilirler.
 • Ek ücret ödemek zorunda kalmadan hizmet alabilirler.

Kurumsal Bakım Anlaşması İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Yeni veya eski şirket olması fark etmeksizin yapılan ön görüşme ile belirlenen koşullara göre öncelikle şirketin cihazları gerekli kontroller ile detaylı olarak incelenir. Yapılan inceleme sayesinde daha fazla bilgi alınarak eksiklerde belirlenmiş olunur. Ardından belirlenen eksiklere göre ve yapılan işlemlere göre ekip tarafından firma yetkilileri bilgilendirilir.

İlk kontrollerde yedekleme işlemi yapılarak bakım bu esnada tamamlanır. Bu sayede cihazların ilk bakımı da yapılmış olunur. Yedekler alındığı için olabilecek sorunlar karşısından cihazlardaki veriler kaybolmadan yeniden kullanılabilir. Verilen bilgilere göre firma yetkilileri merak ettikleri konularda daha fazla bilgiye sahip olabilirler.

Kurumsal Bakım Anlaşması Gerekli Midir?

Şirketinizde bulunan bilgisayar ve diğer cihazlarda bulunan verilerinizin zarar görmeden saklanması ve yedeklenmesi, cihazların bakımlarının yapılması ile oluşacak arıza durumlarının giderilmesi ve daha pek çok farlı faydası nedeni ile uğraşmak istemeyen şirketler için tercih edilebilecek bir seçenektir.

Servislerle uğraşmak yerine zamandan tasarruf ederek daha hızlı sonuç almak isteyenler için daha uygun fiyat seçenekleri ile hazırlanmış olan bu anlaşma sayesinde her türlü teknik desteği uzman kişiler tarafından almış olursunuz ve firmanın işlerinin aksamadan aynı şekilde devam etmesi sağlanmış olur.